Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

          

26 stycznia 2018r. odbyły się dwa spotkania z przedstawicielem Komisariatu Policji w Białej Rawskiej, jedno dla uczniów klas 0-III, drugie dla klas IV-VII. Poświęcone było ono tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas ferii. 

czytaj więcej

Po raz kolejny przystąpiliśmy do grania razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Sztab mieścił się w naszej placówce, a do współpracy przystąpili uczniowie z Gimnazjum w Białej Rawskiej oraz Szkoły Podstawowej w Pachach. Finał akcji zorganizował MGOK w Białej Rawskiej we współpracy z Biblioteką Publiczną, Świetlicą Środowiskową, Kinem oraz Środowiskowym Domem Samopomocy. Łącznie kwestowało 25 wolontariuszy (14 wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu z SP Biała Rawska, 10 z Gimnazjum i 1 z SP Pachy). Udało nam się zebrać rekordową kwotę 12456,85zł. 

czytaj więcej

Od 13 do 19 listopada 2017r. nasza szkoła wzięła udział w programie "Otwarta firma" w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Celem akcji było przede wszystkim kształtowanie przedsiębiorczych postaw u uczniów, zarówno tych młodszych, jak i starszych poprzez poznawanie zawodów i miejsc pracy w okolicy, a także instytucji, firm i przedsiębiorstw.

czytaj więcej

11 listopada 2017 r. obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania Niepodległości.

czytaj więcej

W II półroczu roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starej Wsi realizowana była innowacja pedagogiczna pt.: „Książkowe podróże”  z języka angielskiego  i zajęć technicznych. Nasza szkoła została zaproszona do współpracy. Pod kierunkiem p. Moniki Siedleckiej uczniowie klas II czytali bajki w języku angielskim autorstwa uczniów ze SP w Starew Wsi, wykonywali do nich okładki oraz rozwiązywali różne rebusy, zagadki i krzyżówki.

czytaj więcej

Tematem przewodnim tegorocznego Dnia Rodziny w naszej szkole było zdrowie i ruch. Akcja współistniała z VI Bialskim Dniem Profilaktyki. Dzieci miały okazję pobawić się na stworzonym specjalnie dla nich placu zabaw, udekorować swoje twarze malowidłami, a także uczestniczyć bądź obejrzeć szkolny "Mam Talent". 

czytaj więcej