AGRAFKA

Jesteś tu: Strona główna » AGRAFKA

Nr 1/2014

jpg

Dla uczniów, rodziców i nauczycieli

Powstała „Agrafka” abyście wiedzieli,

Że dobre szkoły funkcjonowanie

Zależy od wszystkich, Panowie i Panie.

Poważne zadanie-dobra współpraca

By były efekty potrzebna jest praca.

I szkoła dobrze wnet funkcjonuje

Bo każdy dobrze w niej się dziś czuje.

Iskierka

Zaproszenie

Uczniowie klas I – III serdecznie zapraszają swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka dnia 17 stycznia 2014 r. o godz. 11: 00 w sali gimnastycznej.

W programie:

Występy pań z Łodzi tzw. „Latających babć”

Wspólne kolędowanie

Podarunki, podarunki dla babci i dla dziadka

Słodki poczęstunek dla naszych seniorów na świetlicy szkolnej

Bezpiecznie w Sieci

Jest spokojny wieczór. Wszyscy domownicy są w domu. Można napić się herbaty, obejrzeć telewizję, a może poczytać? Pozwalasz dzieciom pograć na komputerze. One tak to lubią. Jest tak miło, bezpiecznie i dzieci siedzą cicho. Ale czy na pewno jest bezpiecznie?! Czy tak naprawdę wiem, co robią, z kim rozmawiają w sieci?!  Jakie strony odwiedzają?! Czy nie dzieje im się krzywda?! A może to moje dzieci krzywdzą inne?!

Te i inne pytania zadają sobie rodzice, których dzieci korzystają z komputera i Internetu albo mają telefony komórkowe.

Co wiem, jako rodzic na temat bezpieczeństwa swoich dzieci w Internecie?

Problem cyberprzemocy dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży. Cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych. Podstawowe formy cyberprzemocy to:

- wyzywanie, poniżanie i straszenie kogoś w Internecie lub przy użyciu telefonu komórkowego,

- robienie komuś zdjęć lub filmowanie bez zgody,

- publikowanie w Internecie lub rozsyłanie zdjęć, filmów lub tekstów, które kogoś obrażają lub ośmieszają,

- podszywanie się pod kogoś w sieci.

Rocznie około 2000 dzieci pada ofiarą przestępstwa groomingu.

Ten nieznany nam termin, oznacza uwodzenie dzieci online.

Do cyberprzemocy wykorzystywane są głównie: czaty, blogi, poczta internetowa, serwisy społecznościowe, grupy dyskusyjne, strony internetowe, serwisy SMS i MMS.

Brak należytej ostrożności w sieci może być dla dziecka równie niebezpieczny, jak brak ostrożności przy przechodzeniu przez ulicę. Uczysz dzieci przechodzenia przez jezdnię, to naucz je, jak należy zachowywać się w Internecie.

Odkrywajcie wspólnie jego zasoby i ustalcie zasady bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Znajdź strony przyjazne dla dzieci, sprawdzaj, jakie strony odwiedzają, a w razie potrzeby załóż blokadę rodzicielską.

DRODZY RODZICE

Ferie zimowe rozpoczynają się 20 stycznia. Przed nami dwa tygodnie odpoczynku od nauki. Artykuł Bezpiecznie w sieci nie bez przyczyny umieszczamy w tym numerze. Większość naszych pociech spędzi ferie w domu, przed telewizorem lub przy komputerze. Chcemy zwrócić Waszą uwagę na problem cyberprzemocy i zachęcić do wspólnego spędzania czasu razem z dziećmi. Zachęcam do korzystania z oferty naszej szkoły i MGOK w Białej Rawskiej.

AgraPka