PCK

Jesteś tu: Strona główna » PCK

"Owoce w szkole" 2013/14

Owoce w szkole to uśmiech na twarzy naszych dzieci, a przede wszystkim pewność, że odżywiają się zdrowo i smacznie:)jpg

W unijnym programie "Owoce w szkole" w ubiegłym roku szkolnym wzięło udział we wszystkich krajach Wspólnoty ponad 8 mln dzieci, czyli jedna trzecia uczniów w wieku do 10 lat. W Polsce owoce w placówkach oświatowych spożywa ok. 900 tys. dzieci.
Komisja Europejska opublikowała raport podsumowujący ostatnie trzy lata programu "Owoce w szkole". Celem akcji, która trwa już piąty rok, jest popularyzowanie zdrowego trybu życia
i prawidłowej diety wśród dzieci w wieku szkolnym.

Według KE uprawnionych do korzystania z tego programu we wszystkich krajach UE jest 25,5 mln dzieci w wieku 6-10 lat. Bierze w nim udział 8,1 mln, czyli prawie 32 proc. ogółu.
W program zaangażowane jest 29,6 proc. szkół podstawowych - poinformowała Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa, powołując się na raport KE.