LOP

SP Biała Rawska ekologii hołduje,

Jan Kochanowski szkole dzielnie patronuje

Liga Ochrony Przyrody w szkole prężnie działa,

należy do niej nasza szkolna brać niemała.

Ziemia Bialska w sady owocowe obfita,

rekreacja,turystyka tutaj znakomita.

Białka rzeką co w naszych okolicach płynie,

odwiedzajcie nasz region o każdej godzinie.

Szkolne Koło LOP ma za zadanie kształtowanie postawy wobec otaczającej przyrody, uwrażliwianie na jej piękno i problemy oraz zachęcanie uczniów do działalności na rzecz ekologii i ochrony środowiska.Koło LOP liczy 52 członków.

Opiekunami LOP w roku szkolnym 2011/2012 są: p.Jolanta Kwiecień-nauczyciel przyrody i p.Barbara Ładzińska-nauczyciel języka rosyjskiego.

W I semestrze roku szkolnego 2011/2012 koło podjęło się nastepujących zadań:

1) we wrześniu opracowano plan pracy koła na bieżący rok szkolny oraz przystąpiono do akcji "Sprzątanie świata"

2) dnia 5 listopada 2011r.odbyła sie prelekcja filmu o tematyce ekologicznej pt."Oszczędne gospodarowanie surowcami wtórnymi w gospodarstwie domowym" w obecności p.Anety Brzęczek.W projekcji uczestniczyli członkowie LOP z kl.IV-VI.

3) dnia 16 listopada 2011r.w porozumieniu  z wych.p.Renata Walczak odbyła się pogadanka dla kl.Ic pod hasłem "Jak pomóc ptakom przetrwać zimę", zawieszono nowo wykonane karmniki dla ptaków.

4 dnia 24 listopada 2011r. koło LOP włączyło się w zorganizowanie i opiekę nad uczniami podczas dyskoteki andrzejkowej

5 w dniu 6 grudnia członkowie LOP wspólnie z SU wzięli udział w akcji "Śniadanie ze Świętym Mikołajem"

Szkolne koło LOP wzięło udział w nastepujących konkursach:

-dnia 15 XI.2011r. przekazano do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem "Barwy Lasu 2011" 7 prac uczniów.2 prace uczennic z kl.IIb: Amelii Bort i Nadii Grudniewskiej zostały wyróżnione.

- dnia 17 XI.2011r.odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Zielnik" wśród uczniów klas czwartych.Do konkursu wpłynęło 11prac

-przekazano prace konkursowe XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla młodzieży szkolnej "Mój las"(2 zespoły z kl.I-III i 4 zespoły z klas IV-VI).

- przekazano 3 prace uczniów na konkurs wojewódzki plastyczno-ekologiczny pod hasłem "Od ziarenka do bochenka".Prace były wykonane pod kierunkiem p.Grażyny Popowskiej-Soszka.

Przez cały czas trwa akcja zbierania puszek aluminiowych oraz zużytych pojemników po tuszach i tonerach oraz aktualizowana jest na bieżąco gazetka LOP.

19 marca 2012r. odbędzie się etap szkolny Turnieju Wiedzy Przyrodniczej.Wszystkich chętnych miłośników przyrody zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!!!