Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

Spotkanie z policjantem - "Bezpieczne ferie"

26 stycznia 2018r. odbyły się dwa spotkania z przedstawicielem Komisariatu Policji w Białej Rawskiej, jedno dla uczniów klas 0-III, drugie dla klas IV-VII. Poświęcone było ono tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas ferii.

Funkcjonariusz uczulał uczniów na potencjalne zagrożenia podczas zimowych zabaw w okolicy miejsca zamieszkania, jak i podczas zorganizowanych wyjść i wyjazdów. Przypomniał także zasady i schemat postępowania w razie wypadków takich jak utrata przytomności, uszkodzenie kończyn czy załamanie się lodu. Upominał, aby uczniowie kierowali się zdrowym rozsądkiem podczas zabaw zimowych oraz wybierali bezpieczne miejsca zdala od ruchliwych ulic, dzikich lodowisk, itp. Na koniec pan policjant udzielił wyczerpujących odpowiedzi na pytania uczniów.