Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

Udział w innowacji pedagogicznej w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową im. Marii Konopnickiej w Starej Wsi

W II półroczu roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starej Wsi realizowana była innowacja pedagogiczna pt.: „Książkowe podróże”  z języka angielskiego  i zajęć technicznych. Nasza szkoła została zaproszona do współpracy. Pod kierunkiem p. Moniki Siedleckiej uczniowie klas II czytali bajki w języku angielskim autorstwa uczniów ze SP w Starew Wsi, wykonywali do nich okładki oraz rozwiązywali różne rebusy, zagadki i krzyżówki.

Sprawozdanie z innowacji pedagogicznej  „Książkowe podróże”

Innowacja pedagogiczna „Książkowe podróże” oparta była na nauczaniu przez działanie, podnoszeniu motywacji uczniów do nauki języka angielskiego, rozwijaniu kompetencji czytelniczych i językowych poprzez rozwijanie uzdolnień plastycznych uczniów. W ramach prowadzonej innowacji, uczniowie SP w Starej Wsi nawiązali współpracę z uczniami naszej szkoły wysyłając nam przetłumaczone  i zilustrowane bajki z morałem  autorstwa Roberta Kuśty:

-  „ Zaczarowana żaba"

-  „ Pan Antoni "

-   „ Latająca krowa"

-   „ Niedźwiedź łakomczuszek"

W ramach zajęć został zorganizowany i przeprowadzony w SP w Starej Wsi konkurs na „Najładniejszą okładkę” dla uczniów klas II naszej szkoły, których zadaniem było przeczytanie książek i odgadnięcie tytułu każdej z nich poprzez właściwe rozwiązanie rebusów i zaprojektowanie okładek.